„Ha a vérfakasok tanultak meg a legjobban együtt élni az emberekkel, akkor nyilvánvalóan a vérmacskák voltak azok, akik a megtanulták azt, hogyan kell az embereket a legjobban megvezetni. Ravaszságuk a rókákéval vetekszik.”
A vérmacskák eléggé vegyes népség, mivel éppen ők azok, akiknél a legkevésbé figyelnek oda arra, hogy mely alfajokkal keverednek. Míg sok más család fontosnak tartja a maga vérvonalát jegyezni, addig mintha a macskákat a túlélési ösztönük a sokszínűség irányába, a multikulturalitásba vinné, mint egyetlen lehetséges stratégia. Szükségük is van erre, hiszen előszeretettel parádéznak a figyelem középpontjában vagy a középpont közelében tartózkodnak. Akár híressé válhatnak halált megvető bátorságukról vagy rémtetteikről is.
Erősségek
Remek hallással és szaglással rendelkeznek, mely az idő előre haladtával csak egyre jobb lesz. A föld rezgéseit is elég jól érzékelik, így előre jelezhetnek bizonyos eseményeket. Mozgásuk kecses, de nem feltétlenül ragadozó szerű. Mivel nagyon nyúlánkak és hajlékonyak, ezért könnyen beférnek a legapróbb helyekre. Nincs az a kényelmetlen pozíció, amiben ne tudnának elaludni. Képesek alakváltásra. Jó ugrok, és jó esők is, hiszen általában a talpukkal (és tenyerükkel) érnek földet.
Gyengeségek
Más alakváltó fajokkal ellentétben számukra nem az ezüst okoz kellemetlenségeket, hanem az arany. Nem is véletlen, hogy nem viselnek magukon ilyen ékszereket. A macskák is telihold idején kényszerülnek felvenni az állati alakjukat. Az egyensúlyi érzéküket, ha felborítja valami, akkor hosszú ideig problémát okoz számukra a járás. Többnyire a kelleténél kíváncsibbak, bár mivel elég intuitívak, ezért a kíváncsiságuk csak ritkán ölt halálos mértéket. Az is lehet, hogy csak egy bizonyos dolog érdekli őket eszeveszettül. Viszont talán éppen ez az oka annak, hogy a területükre tévedőt nem akarják azonnal darabokra szedni úgy, mint azt egy vérfarkas tenné.
Képességek
Kiváló szaglás
Kiváló tapintás
Jobb látás
Jobb szaglás
Fokozott ügyesség
Fokozott gyorsaság
Kiemelkedő erő
Jobb állóképesség
Alakváltás (macska)
Bájosság
Vándorlás (Kóborlás)
Egybeolvadás (apró tárgyak)
Öngyógyítás (Regeneráció)
Gyógyítás (nyalás)
Talpra érkezés
Spec. gondolatátvitel
Spec. megérzés
Fájdalom feledése
Hogy válik valaki vérmacskává?
A legegyszerűbb, ha az egyik vagy mindkét szülőd az volt. Ebben az esetben nagy eséllyel pályázhatsz a vérmacska címre. Az első átalakulás általában az ijedséggel vagy az izgatottsággal áll összefüggésben. Önvédelem helyett ilyenkor a menekülést választják.
Másik lehetőség, hogy valamely tapasztaltabb vérmacska megmart vagy megkarmolt. Ezek a sebek az első holdtöltéig elkezdnek fokozatosan begyógyulni. Mire az utolsó karcolás is eltűnik, addigra megkezdődik a szőrösödés, karom növesztés időszaka...
Mennyi ideig tartanak az életszakaszok?
A gyermekkort követően életszakaszuk a tinédzser korba lép, melyet követően bármikor átélhetik az első bőrváltást. Ez az esemény legkésőbb tizennyolc esztendős koruk között megtörténik, mellyel belépnek a Kölyökkorba. Ezek a bájos lények csakhamar, legkésőbb huszonegy-huszonhárom esztendős korukra belépnek az ifjúkorba, mely nem csupán a családalapítás korszaka számukra, hanem az egyenlőség kezdetéé. Bár bizonyos rangokba csak a felnőttkorba lépéssel, legkorábban negyven éves korukban kerülhetnek. Az öregkorba viszonylag későn, kétszáz-kétszázhúsz éves korukra lépnek, melyet nagyjából kétszázhetven esztendős koruktól fogva az aggkor követ.
Gúnynév: Plüsscica, Kesztyű